niedziela, 8 marca 2009

Przewodnik Cyś cz. 3 - by żyło się lepiej!

Dzisiaj mamy dzień niezwykły. Otóż co roku 8 marca obchodzimy dzień najbardziej zagadkowych i pokręconych istot tegoż świata, które pozostają nierozwikłane nawet przez same siebie po dziś dzień. Ciągłe zmiany nastrojów, szukanie powodów do kłótni, wszechogarniające niezadowolenie z życia i facetów i wiele innych aspektów - skąd one się biorą? Nikt nie wie. Ale za to wszystko my, faceci, kochamy te istoty. Także dnia dzisiejszego życzymy Wam wszystkiego najlepszego!

Podobnie jak wszyscy ... no dobrze, większość facetów, Cyś również uwielbia kobiety i wszystko co z nimi związane. I tą stroną jego jestestwa chciałbym się dzisiaj zająć. Bo to bardzo bogaty temat. W ciągu ostatniego miesiąca dowiedzieliśmy się bardzo dużo nowego na temat Cysia. Wyszła ponad połowa kartki A4, także postanowiłem to podzielić. I wyszło jak wyszło, poza dzisiejszą będą jeszcze przynajmniej dwie części (Pięcioksiąg?:P).

Powróćmy jednak do głównego tematu, mianowicie Cyś i dziewczyny. Od początku liceum dało się zauważyć, że Krzysztof N. zbudował sobie solidne zaplecze znajomych, składających się w głównej mierze z kobiet. Czy to coś niezwykłego? Otóż nie! Kobiety cenią sobie wrażliwych i miłych facetów, więc taki duża liczba otaczająca naszego głównego bohatera nie powinna dziwić.

Podczas jednej z wielu ciekawych, długich i obfitych w wiadomości rozmów udało nam się dowiedzieć od Cysia, jaki jest jego ideał kobiety. Odpowiedź bardzo nas zszokowała, jednakże szybkie i racjonalne argumenty Krzysia zdjęły z nas znamię niedowierzania. Otóż, jak się okazało, ideałem kobiety dla Cysia jest ... Doda! Tak, właśnie ona! Dlaczego? Przyjrzyjmy się argumentom:

1. Twórcza - tego absolutnie nie można jej zarzucić. Jej powalające teksty, głębia w muzyce i stylu ubierania się, całokształt. Twórczość godna wielkich poetów polskich. Kochanowski wymięka.
2. Błyskotliwa - jak ona czasem coś powie, to nawet cytaty Krzysia mają konkurencję.
3. Naturalna - ...
4. Inteligentna - w końcu ma IQ wyższe od IQ drzewa.
5. Stała w uczuciach - Radek czy nie Radek, oto jest pytanie!
6. Przedsiębiorcza - zaiste, ona to umie dbać o swoje interesy.
7. Drapieżna - ma pazur niczym różowa pantera.
8. Wokalistka rockowa - jej wspaniały, melodyjny i ostry zarazem głos powala tłumy na każdym koncercie.
9. Mało kontrowersyjna - nie rzuca się w oczy w mediach, jest skromna i ambitna.
10. Królowa jest tylko jedna - potwierdzenie jej skromności!

Taki dekalog utworzył Cyś, opisując swój ideał. Trudno się z nim nie zgodzić.

Zejdźmy jednak na ziemię. Wynikiem tego, że Cyś bardzo przepada za kobietami, jest fakt, że nie odrzuca żadnej. Sztandarowym przykładem jest przyjaźń z "Bidula" (imię i nazwisko zatajone z powodów osobistych). Jest to dość osobliwy byt, nie wszyscy mogą się z nim dogadać, gdyż twardo trzyma się swojego zdania i nie ustępuje na krok. Mimo to, Krzysztof znalazł z nim linię porozumienia i zdobywa informacje niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni, że łączy się z nami w bólu i przekazuje te jakże cenne newsy.

Pomińmy jednak przyjaźnie. Cyś przecież jest facetem i jak każdy inny, ma swój sposób na zdobywanie sarenek. Według niego, era wkładania w usta już dawno się skończyła, dlatego postanowił wymyślić inny sposób. Skoro nie przez usta, to może prze gumkę? Tak! Krzysztof posiada unikalną, jedyną w swoim rodzaju niebieską gumkę z Londynu (miało być zdjęcie, ale w googlach nawet nie ma!). Dzięki niezwykłemu urokowi tejże gumki, Cysiu oczarowuje nią swoje towarzyszki. Jak wynika z badań, 78% dziewczyn, które znają Krzysia, rozpoczęły swoją znajomość od słów "Mmm, Cysiu Misiu, ładna gumka, mogę dotknąć?"! Postanowiliśmy ukraść mu tenże przedmiot i zbadać go pod kątem zawartej w nim magii, ale ścisła ochrona, jakiej jest poddany, nie pozwolił nam się do niego dostać. Może innym razem.

Jednak znajomość znajomościami, bliższy kontakt też musi być. I tutaj udało nam się zauważyć swoisty "Cykl kobiecy Krzysztofa". Miesiące obserwacji utrwaliły nas w przekonaniu, że ten cykl się sprawdza. Cyś preferuje "jedyną prawdziwą drogę do kobiety". Skrótowo można opisać to tak:

Cyś zarywa -> podrywa -> dorywa -> zrywa

Może to brzmieć brutalnie, jednakże żadna z kobieta, która przeszła ten cykl, nie jest niezadowolona! Niezwykły urok Cysia sprawia, że słowa "Dobrze, ale zostańmy przyjaciółmi" nabierają nowego sensu! Zawsze nas ciekawiło, jak to Cyś robi? Doszedł do perfekcji jeśli chodzi o kontakty z kobietami. Mimo tego, również ich nie rozgryzł. Zaiste, ciężki jest żywot mężczyzny!

Z ostatniej chwili!

Udało nam się dodzwonić do Pani Dody! Odbyliśmy z nią kilkunastominutową rozmowę. Oto, jak ona wyglądała:

MY - Dzień dobry Doroto.
D - Siema ziomki, co tam? Jak leci? Z kim gadam?
MY - Jesteśmy specjalnymi wysłannikami Anormalnego Blogu!
D - A tak! Czytam Was codziennie! Co chcielibyście się dowiedzieć?
MY - Co Pani myśli na temat Cysia?
D - "TEGO" Cysia?!
MY - Tak, właśnie "TEGO" Cysia!
D - Ah, Cyś ... Ideał faceta, wymarzony mój. Gdyby był dostępny, Radek byłby dla mnie nikim, a tak? Jestem bardzo inteligentna, błyskotliwa, twórcza, sam to o mnie mówił! Czy ... czy jest jakaś szansa?
MY - Pani Doroto, musi Pani odpowiedzieć na jedno, bardzo proste pytanie!
D - Tak?
MY - Kiedy odbyła się bitwa pod Grunwaldem?
D - Yyy, oo, a hmm, tysiąc ... eee, tak, wiedziała to! Yyy ...... Nie wiem :(
MY - A to najważniejsza rzecz, jaką musi wiedzieć kobieta, aby Cysiu się nią zainteresował! Przykro nam, do widzenia!
D - :chlip: do widzenia! :chlip:

Smutno nam się zrobiło po tej rozmowie, ale życie toczy się dalej Pani Dodo! Może kiedyś się Pani nauczy tej daty, wtedy drzwi do Cysia staną otworem. Pozdrawiamy!

Brak komentarzy: