poniedziałek, 20 października 2008

Kolejne Karykatury Subkultury

Dzisiejsze subkultury będą niezwykle mroczne, poważne i przerażająco czarne. Już wiesz dlaczego? Nie, nie będziemy znów pisać o tnących się dzieciakach… Dzisiaj przedstawiamy subkulturę Gotów. Tak wiec zgaście światło, zasłońcie okna, załóżcie okulary przeciwsłoneczne – gotowi? Jest wystarczająco ciemno? W takim razie można zaczynać!

Goci – subkultura, której głównym założeniem jest życie w ciemności. Dlaczego? Prawdopodobnie wymaga tego od nich Mroczny Pan, albo jakiś inny, równie mroczny bóg. Prawdziwemu gotowi nie wystarczy życie w ciemności – prawdziwy got jest ciemnością. Charakteryzuje się ciemnym strojem. Oczywiście żeby nie było zbyt monotonnie nie noszą oni jednolitych koszulek. Dozwolone są czarne w czarne paski, ewentualnie czarne w czarne kropki. Będąc przy wyglądzie trzeba wspomnieć o paznokciach. Prawdziwy got ich nie maluje! Są one naturalnie czarne. Dodatkowo wielu gotom podobają się obroże ich psów. Co więcej sądzą oni, że lepiej będą w nich wyglądać, w rezultacie, w nocy po prostu podkradają je swoim pupilom.

Nie tylko wygląd świadczy o autentyczności danego gota. Ważne jest także zachowanie. Spanie w trumnie, zawsze kamienna twarz i wiara, że już dawno umarł to tylko niektóre cechy szczególne. Można zauważyć, że w sklepach płaci tylko gotówką, a wszystko co robi czyni dla Mrocznego Pana. Prawdziwy Got surfuje po Internecie z wyłączonym monitorem – twierdzi, że tak jest mroczniej. Pozostając przy tej tematyce, grając w Warcrafta zawsze wybierze nieumarłych, a włączając Diablo (ulubiona gra, zaraz po Gothic’u) gra tylko nekromantą, podobnie w innych grach. Warto wspomnieć, że już 13-14 letni Got użala się nad zmarnowanym życiem.

Goci to także specyficzna muzyka. Większość śmiertelników uważa, że słuchają oni elektro, techno lub metalu gotyckiego. Prawda jest jednak dużo bardziej przerażająca. Muzycznym bogiem każdego Gota jest Karel Gott, który zasłynął czeską wersją piosenki bajki „Pszczółka Maja”.

Got w nocy:


No i jeszcze cos dla małych gotek :)

1 komentarz:

Marian z Wołmontowicz pisze...

Są takie lale w sklepach? (w normalnych sklepach):P