sobota, 9 lipca 2011

Wielobarwna (nie)codzienność - Magiczne wspomnienia

Sentyment… jak wielkie znaczenie odgrywa w naszym życiu? Ilu różnorodnych dziedzin dotyczy? Dowieść tego możemy chociażby na przykładzie naszych upodobań kulinarnych powiązanych ze wspomnieniami z młodości. Lata 90te były bardzo barwnym i znaczącym okresem. W tym czasie wypromowano wiele nowych marek. Obecnie znanych i lubianych. Była to też dekada, w której dotarło do naszego kraju sporo popularnych za granicą produktów, które szybko przyjęły się na naszym rynku.


No to FRUGO!

Z lat 90tych wywodzi się wiele produktów, mających do dziś rzesze wiernych fanów. Produkty te zdobyły ogromną popularność między innymi ze względu na swoja wysoką jakość, unikalny, niepowtarzalny smak oraz intrygującą szatę graficzną. Niestety, co jest do końca niezrozumiałe, grono nowo wypromowanych, lubianych marek po pewnym czasie zniknęło z rynku. Pośród nich na szczególną uwagę zasługuje kultowy napój lat ostatniej dekady XX go wieku - owocowe FRUGO oraz rozpływające się w ustach malutkie czekoladowe gwiazdeczki Milky Way Magic Stars. O ile wspomniany soczek właśnie powraca na sklepowe półki, za pewne za zasługą internautów uczestniczących w akcjach typu „FRUGO wróć!”, o tyle o powrocie gwiazdeczek jak na razie nic pewnego nie wiadomo. Co dziwne, gdyż wiele osób za chociażby maleńką paczuszkę cudownych gwiazdeczek, byłaby wstanie oddać niemal wszystko. Zapewne większość z nas pamięta ten niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju smak, rozpływającej się w ustach mlecznej czekolady. Jak słodko się zrobiło. Niestety dziś rozkoszowanie się tym smakiem jest bardzo utrudnione. Utrudnione, aczkolwiek nie jest to niemożliwe, bowiem co ciekawe gwiazdki za nadal produkowane i dostępne w sklepach. Szkoda tylko, że poza granicami naszego kraju. Można je także kupić przez Internet. Jednak o ile świat byłby piękniejszy gdyby ten obecnie deficytowy towar był dostępny w każdym, nawet najmniejszym sklepiku w okolicy.Gwiazdeczki^^


FRUGO + Milky Way Magic Stars i wieczór wspomnień przełomowych lat 90tych. Piękny scenariusz imprezy, choć niestety w tej chwili niełatwy do zrealizowania. Nie załamujmy się jednak. Przecież moc Internetu i wiernych fanów jest wielka. Co zostało udowodnione chociażby przez odpowiedź na apele fanów FRUGO i przywrócenie tej marki. Postarajmy się zatem i dołóżmy wszelkich starań, aby udało się nam przywrócić także i „magiczne gwiazdki”. Redakcja @Normalnego Bloga również włącza się do akcji Żądamy powrotu Milky Way Magic Stars”!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Ja tam nigdy za gwiazdami nie przepadałem...

Katsuumi pisze...

O Mamo, pamiętam, moje dzieciiiństwo mi się przypomina! :)
Zapraszam do mnie i jeśli masz chęć, możesz dodać mojego bloga do obserwowanych- byłoby mi bardzo miło :)