piątek, 6 lutego 2009

Przewodnik Cyś cz. 1 - ku chwale ojczyzny!

Zna każdą uliczkę, żaden cel nie jest mu obcy. Jeśli chcesz być na miejscu, wystarczy tylko spytać. Szybciej dotrzesz do celu tylko dzięki jego pomocy.

Tak to on!

Nie, nie nowy GPS na komórkę ...

To Krzysztof N., znany popularnie pod pseudonimem "Cyś".

Duchowy przywódca stada zwanego 2d. Zna cały plan na pamięć, jeśli nie wiesz gdzie iść - spytaj go. On Ci powie. Ale nie waż się być przed nim! Często składa ofiary w Hadesie, więc wyprzedzenie go może nie być przyjemne w skutkach.

Cyś to zawodowy podrywacz. Jeśli stracisz go choć na chwilę z oczu, bądź pewien, że rozmawia z jakąś dziewczyną. Wychodząc na miasto, można być pewnym, że jeśli się go spotka - zawsze z białogłową. Lubi dobre, Polskie kino, ma 30 płatów mózgowych odpowiadających za nawigacje, nigdy nie jest przygotowany do lekcji, a przekleństwa w jego ustach brzmią nadzwyczaj zabawnie.

Jednak co się stanie, gdy zdenerwujesz Krzysztofa? Tutaj głos oddaje samemu poszkodowanemu, Dominikowi K., który poczuł na sobie gniew Cysia:

"On miał w oczach obłęd! Był silny jak bawół, wściekły jak osa. Bałem się, tak strasznie się bałem. Byłem pewien, że już po mnie. Wybawiła mnie lepsza strona duszy Cysia. Opanował się w ostatniej chwili ..."

Byłem naocznym świadkiem tego wydarzenia. Emocje nie do opisania!

Cyś lubi historię. Jego wielkim autorytetem jest profesor Marian Fik. Uwielbia tego człowieka, popiera go w wielu decyzjach i często polemizuje na tematy historyczne. To niezwykłe, jak Cyś potrafi zbudować więź z człowiekiem o wiele starszym i bardziej doświadczonym.

Czas się zbliżyć do końca, bo każda rzecz go posiada. Nawet ta notka.

Podsumowując - Cyś to bardzo barwna i ciekawa postać. GPS, bawół, osa, krzykacz, dyplomata, kaznodzieja, dobry duch, babiarz - wszystko w jednym. Nie lubi sportu, a mimo to jest jednym z najlepszych zawodników na boisku. W obronie to skała nie do przejścia (dosłownie skała). Po prostu Cyś!

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

I wreszcie prawda ujrzała światła dziennego.

jedna z licznego grona fanek;) pisze...

Yoda, charakterystyka świetna. Zapomniałeś tylko o jednym... nikt tak jak Cyś nie potrafi wypowiedzieć tego magicznego słowa^^ "helooooł";P
Cysiu, jak autor zezwoli, wstaw ten tekst w swoim profilu na nk:P Niech Twoi wszyscy "znajomi" poznają prawdę;)Pozdrawiam:D